Gjuha

Gjuha смотреть последние обновления за сегодня на .

Gjuha e Shpirtit - Manjola Nallbani ft. Fortana Pacolli ( Official Video)

257317
2716
180
00:03:03
03.11.2020

Manjola Nallbani Official Music & Lyrics : Eriona Rushiti Arrangement & Music Production : Enis Mullaj Video & Editing : Erald Nallbani Graphics & Effects : Taulant Hyso B.Strakosha Media Çifteli : Tonin Haxhia Producer : Manjola Nallbani All rights reserved Video copyrighted by Manjola Nallbani - not allowed to reproduce part of the video for story , posts etc ...

Resmije Krasniqi & Naxhije Bytyqi - Gjuha më e ëmbël (4K)

751018
2745
204
00:04:06
03.12.2021

Song: Gjuha më e ëmbël Teksti dhe Muzika: Rrustem Xhekaj Orkestrimi: Xhavit Hajdari Qifteli dhe fyell: Gent Hoxha Artist: Resmije Krasniqi & Naxhije Bytyqi Videolocation: Restaurant Familjar "TALI" 🤍 Video: Red Media Ne instrumente:Rrustem Xhekaj,Gent Hoxha Produced by:PRO Sound Official Licensed to YouTube by: PROSound Official Follow 🤍Pro Sound Official on: Instagram | https://🤍 Facebook | 🤍 🤍ProSound Official #resmijekrasniqi#naxhijebytyqi#gjuha #PROSoundOfficial © 2021 PROSound Official. All Rights Reserved.

Nëse gjuha juaj ka këtë ngjyrë, atëherë vuani nga këto probleme shëndetesore

22797
251
0
00:10:12
02.04.2021

Një gjuhë e hollë mund të nënkuptojë dehidrim dhe probleme metabolike. Një gjuhë e fryrë mund të tregojë probleme tiroide ose infeksion. Një gjuhë e trashë mund të tregojë se ju mungon vitamina B12. Vija vertikale në gjuhë është përgjegjëse për shtyllën kurrizore. Nëse është lakuar afër fundit të gjuhës, kjo mund të nënkuptojë probleme në palcën kurrizore A thin tongue can mean dehydration and metabolic problems. A swollen tongue may indicate thyroid problems or infection. A thick tongue can indicate that you are deficient in vitamin B12. The vertical line on the tongue is responsible for the spine. If it is curved near the end of the tongue, this could mean spinal cord problems

Nostalgji - Albanologu francez - Gjuha shqipe është memorie që tregon origjinën e botës

42258
734
74
00:01:51
14.09.2021

Robert D’Angely deklaron se mund të mos ketë dokumente të shkruajtura në gjuhën shqipe në periudhat e lashtësisë, por shqipja ka një fat të madh, së pari ka gjuhën që sot jeton akoma dhe së dyti ka mbishkrime që tregojnë lashtësinë e saj. Emisioni Top Show “O sa mire me fol shqip” dt 11 Tetor 2011. "Nostalgji", rubrika më e re në kanalin e Top Channel Albania e cila do ju shoqërojë çdo të martë në orën 16:00, Premierë e ku do ju risjellim ndër vite prodhime të Top Channel. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Nostalgji#TopChannel

Gjermanisht fjale dhe shprehje të ndryshme | Gjuha Gjermane A1 | Elton Daily | German A1

1450
63
0
00:00:46
14.02.2022

Gjermanisht fjale dhe shprehje të ndryshme | Gjuha Gjermane A1 | Elton Daily | German A1 👉Ata që janë të interesuar për të ndjekur kurs ONLINE, mund të shkruajnë tek numri : 📲Kontakti +383 49 814 738 Të mësojmë së bashku gjuhën gjermane. 🇩🇪

Noizy - Gjuha e kampionit

15643942
97431
5594
00:03:25
17.01.2018

Lyrics: Noizy Video: Elmino Available on: 🤍 🤍 ►Instagram: 🤍 Chorus: Flas gjuhen e kampionit, Smirrna vesh me kta tlodhmit, Zdu me dit se ca ke bo ti, Grupi I’m esht Ma I forti, x2; Hajde sille kan dush, Kan dush hajde sille kan dush Rap verse 1: Flas gjuhen e Kampionit, imma champion boy, Cha po thonit? Jeni kampion toys, Nese don me dit im a London Boy, Let me intoduce you to champions boy Faktet flasin si deklarata, Pasuri skam pas - pasuri do lo, 24 or per mu nuk jan kurgjo Dita duhet tjet 2 dit dhe vec 1 nat, skam ondrra te syrtari, Kom misione.. Nazif Destani.. Kallxom me kan rrin kallxoj se kush je Tregom sa ki nxhep tregoj se sa vle, Tregimet posht e nalt shoki nuk jan kurgjo, Tash kapem zyra tu e ble edhe njo, U la la la u what a feeling, Tu hanger dark per krah me zamirin, Chorus: Flas gjuhen e kampionit, Smirrna vesh me kta tlodhmit, Zdu me dit se ca ke bo ti, Grupi I’m esht Ma I forti, x2; Hajde sille kan dush, Kan dush hajde sille kan dush Rap verse 2: Jam 1’shi 2’shi 3’shi - pastaj fillojn tjeret, Une sjom tu fjet shoki - biles jam cu shum heret, Nese e du - punoj per te, E marr? - Dhe fol per te, Athu? - jom kon me fat, Athu? - Jom le per te, Kudo qe shkojm bohet veni katastrof, Kta tjert u lodhen un hala skom marr hov, Klika mbas klika we hit them bang, Sillëma sillëma in the bag, A dini ca? Kjo asht Ma shum se rrep, Katrrora nuk ka ktu jemi rreth, Ejj un jam ai djali mo, Trust I’m on a gully mode, Hit them with the heavy blows, Ikin vrap si rally kto

Rrënjët Tona: Gjuha shqipe, nga lashtësia e deri më sot. Një emision nga Fredi Balaj (12.02.2022)

72805
1345
339
00:30:04
12.02.2022

#rtvora #rrenjettona #fredibalaj #elenakocaqi Tema: Gjuha shqipe, nga lashtësia e deri më sot E ftuar: Prof. Elena Kocaqi Për më shumë lexoni në: Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Për më shumë na ndiqni në: 🤍oranews.tv Për më shumë na ndiqni në 🤍oranews.tv, linku në bio! Për emisionin e plotë na ndiqni në kanalin e Youtube, RTV Ora

Nostalgji - Gjuha shqipe është nëna dhe hambari i gjuhëve evropiane

42303
321
130
01:41:24
14.09.2021

Emisioni Top Show me temë diskutimi “O sa mirë me fol shqip” trajton veprën e albanologut francez Robert D’Angely, I cili I kushtoi jetën dhe veprën e tij , gjuhës shqipe. Teza e Robert D’Angely është se gjuha shqipe është hambari i të gjitha gjuhët indoevropiane . “Nëse babai im do të ishte gjallë ai sot do të ishte këtu për të luftuar për këtë tezë”, shprehet në emision vajza e Robert D’Angely, Solange D’Angely. Të ftuar në emision janë: Solange D’Angely vajza e albanologut francez Robert D’Angely, gjuhëtari Kolec Topalli, pedagogia Mirela Kumbaro, gjuhëtari Gjovalin Shkurtaj, filologu Klajd Kruja, gjuhëtari Seit Mancaku; Ky emision është transmetuar më 11 Tetor 2011. "Nostalgji", rubrika më e re në kanalin e Top Channel Albania e cila do ju shoqërojë çdo të martë në orën 16:00, Premierë e ku do ju risjellim ndër vite prodhime të Top Channel. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Nostalgji#TopChannel

Testi Goethe Institut A1 - Pjesa 3 - Gjuha Gjermane #shorts

1432
32
0
00:01:00
06.04.2021

#shorts #gjuhagjermane #deutsch Ky mesim eshte vertete i rendesishem, pasi eshte kushti kryesor per bashkimin familjar dhe ne shume raste duhet per rinovimin e vizes. Testi A1, per nivelin fillestar, eshte celesi per te mesuar gjuhen gjermane. Ne kemi hedhur shumë foto, pasi nese ju i shihni në foto fjalët i perseritni, pastaj ato do të mbahen mend shumë më lehtë. Juve ju mbetet ta përserisni secilen fjalë pas shqiptimit gjermanisht në mënyrë që ta keni më të lehtë edhe ta mesoni dhe ta ushtroni theksin gjerman. Mëso Gjermanisht - Gratis Ky kanal do t'u mundësoj secilit ta mësoj dhe përvetësoj gjuhë gjermane. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Gjermanishtja si gjuhë e huaj për gjermanishten A1, gjermanisht B1, gjermanisht B2 deri gjermanisht C1. Me këto video në gjermanisht mund të përmirësoni shqiptimin tuaj gjerman, të praktikoni dëgjimin dhe përsëritjen, të folurit gjermanisht dhe dialogët të mësoni gjermanisht, të zgjeroni fjalorin gjermanisht (fjalorin gjerman), të përmirësoni gjermanishten tuaj, të kuptoni gjermanishten dhe të mësoni të flisni gjermanisht. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Do të gjeni mësimin Mësoni gjermanisht me argëtim, mësoni gjermanisht me dialog, mësoni gjermanisht në internet si gjuhë të huaj, mësoni gjermanisht me histori dhe kurse online gjermanisht / video gjermane për nxënës gjermanë këtu me mësuesin tuaj gjerman dhe shkollën tuaj gjermane! Mësoni gjermanisht me ne!

Gjuha Gjermane A1 A2 B1 B2 - Gjermanisht - Shqip / German Albanian #shorts

11516
437
3
00:01:00
12.07.2021

#shorts #gjuhagjermane #deutsch Ky mesim eshte vertete i rendesishem, pasi eshte kushti kryesor per bashkimin familjar dhe ne shume raste duhet per rinovimin e vizes. Testi A1, per nivelin fillestar, eshte celesi per te mesuar gjuhen gjermane. Ne kemi hedhur shumë foto, pasi nese ju i shihni në foto fjalët i perseritni, pastaj ato do të mbahen mend shumë më lehtë. Juve ju mbetet ta përserisni secilen fjalë pas shqiptimit gjermanisht në mënyrë që ta keni më të lehtë edhe ta mesoni dhe ta ushtroni theksin gjerman. Mëso Gjermanisht - Gratis Ky kanal do t'u mundësoj secilit ta mësoj dhe përvetësoj gjuhë gjermane. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Gjermanishtja si gjuhë e huaj për gjermanishten A1, gjermanisht B1, gjermanisht B2 deri gjermanisht C1. Me këto video në gjermanisht mund të përmirësoni shqiptimin tuaj gjerman, të praktikoni dëgjimin dhe përsëritjen, të folurit gjermanisht dhe dialogët të mësoni gjermanisht, të zgjeroni fjalorin gjermanisht (fjalorin gjerman), të përmirësoni gjermanishten tuaj, të kuptoni gjermanishten dhe të mësoni të flisni gjermanisht. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Do të gjeni mësimin Mësoni gjermanisht me argëtim, mësoni gjermanisht me dialog, mësoni gjermanisht në internet si gjuhë të huaj, mësoni gjermanisht me histori dhe kurse online gjermanisht / video gjermane për nxënës gjermanë këtu me mësuesin tuaj gjerman dhe shkollën tuaj gjermane! Mësoni gjermanisht me ne!

Tigrat - GJUHA ZYRTARE NE XHEH'NEM

270883
881
63
00:09:23
09.01.2013

(ALB) Në ferr, të vdekurit deklarohen për shkaqet e vdekjes. Për çudi, një prej gjuhëve zyrtare atje është gjuha shqipe..! (ENG)In hell, the dead are declared for causes of death. Strangely, one of the official languages ​​there is the Albanian language ..! (GER)In der Hölle werden die Toten für Todesursachen erklärt. Seltsamerweise ist eine der offiziellen Sprachen die albanische Sprache ..! (ITA)All'inferno, i morti sono dichiarati per cause di morte. Stranamente, una delle lingue ufficiali è la lingua albanese ..! (FRE)En enfer, les morts sont déclarés pour des causes de décès. Étrangement, l’une des langues officielles est l’albanais ..! Aktrojnë : Avni Hoti, Fatos Kryeziu, James Fetahu, Shpetim Kastrati... Realizimi : AMOL TV / Tigrat 2012 - GJUHA ZYRTARE NE XHEH'NEM Info : studioamol🤍hotmail.com

VOYAGE - SA ËSHTË E VJETËR GJUHA SHQIPE? 21.03.2021

26695
281
01:13:11
21.03.2021

Follow RTK: VOYAGE - SA ËSHTË E VJETËR GJUHA SHQIPE? Facebook: 🤍 WEB: 🤍 Powered by OnAir.FM

“Gjuha dhe raca jonë është hyjnore”, shokon shqiptarja që pa në ëndërr Zotin | ABC News Albania

56929
666
251
00:47:44
26.09.2022

'ABC E MENGJESIT' eshte emisioni qe shoqeron fillimin e dites suaj qe prej qershorit te 2020. Ky emision transmetohet drejtperdrejt nga e hena ne te premte, nga ora 07.00 – 11.00. 'Abc e mengjesit' vjen ne ekranin tuaj ne drejtimin gazetarit te njohur Enkel Demi, moderatorit Alban Musa dhe gazetareve Bora Shahini, Romina Braho dhe Matilda Zaimi. Aktualiteti i dites, intervista, debate, lajmet me te fundit, shtypi i dites, histori personale, reportazhe, informacione te dobishme, receta gatimi dhe shume argetim vijne çdo dite, nga e hena ne te premte, ne 'Abc e mengjesit', ne rreth 240 minuta transmetim te drejtperdrejt çdo dite. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

Ilir Shaqiri - Gjuha shqipe pret si shpata

320678
799
62
00:03:46
21.04.2014

Album: "Prite prite" (1990) Download / Stream this Album here: 🤍 Publisher: "Onair Media" © Ilir Shaqir

Testi i Goethe Institut A1 - Pjesa 1 Gjuha Gjermane #shorts

3087
79
0
00:01:00
05.04.2021

#shorts #gjuhagjermane #deutsch Ketu do te mesoni fjale te reja nga gjuha gjermane me perkthim ne shqip. Ketu do te mesoni fjale te reja nga gjuha gjermane me perkthim ne shqip. Ky mesim eshte vertete i rendesishem, pasi eshte kushti kryesor per bashkimin familjar dhe ne shume raste duhet per rinovimin e vizes. Testi A1, per nivelin fillestar, eshte celesi per te mesuar gjuhen gjermane. Ne kemi hedhur shumë foto, pasi nese ju i shihni në foto fjalët i perseritni, pastaj ato do të mbahen mend shumë më lehtë. Juve ju mbetet ta përserisni secilen fjalë pas shqiptimit gjermanisht në mënyrë që ta keni më të lehtë edhe ta mesoni dhe ta ushtroni theksin gjerman. Mëso Gjermanisht - Gratis Ky kanal do t'u mundësoj secilit ta mësoj dhe përvetësoj gjuhë gjermane. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Gjermanishtja si gjuhë e huaj për gjermanishten A1, gjermanisht B1, gjermanisht B2 deri gjermanisht C1. Me këto video në gjermanisht mund të përmirësoni shqiptimin tuaj gjerman, të praktikoni dëgjimin dhe përsëritjen, të folurit gjermanisht dhe dialogët të mësoni gjermanisht, të zgjeroni fjalorin gjermanisht (fjalorin gjerman), të përmirësoni gjermanishten tuaj, të kuptoni gjermanishten dhe të mësoni të flisni gjermanisht. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Do të gjeni mësimin Mësoni gjermanisht me argëtim, mësoni gjermanisht me dialog, mësoni gjermanisht në internet si gjuhë të huaj, mësoni gjermanisht me histori dhe kurse online gjermanisht / video gjermane për nxënës gjermanë këtu me mësuesin tuaj gjerman dhe shkollën tuaj gjermane! Mësoni gjermanisht me ne!

Top News-Në Harvard mësohet gjuha shqipe/Në universitetin më prestigjoz do ofrohet si lëndë

1101
20
2
00:00:59
10.05.2022

Gjuha shqipe është futur si lëndë zgjedhore për herë të parë në Universitetin e Harvardit, për të gjithë studentët e të gjitha niveleve. Lajmin e ka bërë të ditur Faton Limani, i cili është administrator departamenti në këtë universitet. Sipas tij, lënda e gjuhës shqipe do të ofrohet gjatë tërë vitit në tre nivele – njohuri fillestare, njohuri bazike dhe niveli i avancuar në Departamentin e Letërsisë Krahasuese. ‘Kam kënaqësinë të ndaj me ju një lajm shumë të gëzueshëm sa I përket gjuhës tonë shqipe. Në bashkëpunim me bashkëkombasen dhe kolegen Eva Stathi kemi arritur që të fusim lëndën e gjuhes shqipe si lëndë zgjedhore për herë të parë në Universitetin e Harvardit për të gjithë studentët e të gjitha niveleve’, shkruan ndër të tjera në një postim në Facebook Faton Limani. Që prej vitit 2020, në universitetin e Harvardit është ndërmarrë një nismë nga ‘Team Albanians’ ku tregohen histori shqiptare suksesi në media, biznes, shkencë dhe shërbim publik. Universiteti I Harvardit është një ndër më të njohurit në botë I themeluar në vitin 1636. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Harvard#Gjuha#Shipe#TopChannel

Romeo Fida & Klint Çollaku - Gjuha jonë..., 100 VJET MUZIKE

196312
1478
76
00:02:12
21.11.2012

Nata 6 LIVE nga Teatri i RTVKLAN në KLANHD & TVKLAN. Një program nga Pandi Laco, Adi Hila dhe Bledar Laco Copyright TVKLAN

"Gjuha shqipe, një gjuhë e lashtë" - një ese nga Faton Ç.

7309
234
25
00:16:26
14.02.2021

Ne këtë video flas për lashtësin e popullit shqiptar, vecanërisht për lashtësin e gjuhës shqipe. Pra, pse gjuha shqipe është konsideruar nga disa historian të famshëm si një nga gjuhët më të vjetëra në botë dhe që ajo ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në formimin dhe krijimin e gjuhëve indoevropiane. In this video I talk about the antiquity of the albanian people, especially the antiquity of the albanian language. So why this language is considered by some famous historians as one of the oldest languages ​​in the world and that it has played a very important role in the formation and creation of Indo-European languages. Photo from the Oracle of Delphi Pythia: Lycurgus Consulting the Pythia (1835/1845), as imagined by Eugène Delacroix Book sources / Burimet e librave: Elena Kocaqi (2008). Shqipja çelësi i gjuhëve indoevropiane. Tiranë: Geer Mathieu Aref (2007). Shqipëria – odiseja e pabesueshme e një populli parahelen. Tiranë: Plejad Spiro Konda (1964). Shqiptarët dhe problemi pellazgjik. Tiranë: Uegen

Tv Klan - Rama: Gjuha shqipe në rrezik, ta fusim në çdo nivel

1624
9
3
00:01:51
12.09.2022

12 Shtatori i gjeti vogëlushët e klasës së parë në Shqipëri e Kosovë me Abetaren e unifikuar, por Kryeministri Rama nga Kongresi i Arsimit, të mbajtur në ditën e nisjes së vitit të ri shkollor, s’e fshehu ambicien e qeverisë për ta shtrirë këtë projekt në mbarë trevat shqipfolëse. “Do të bëjmë çmos të shtrihet edhe në vende të tjera, Maqedonia e Veriut e ka aprovuar në parim”. Foli me shqetësim për një kërcënim që tha se i rrezikohet Gjuhës Shqipe, teksa paralajmëroi futjen e saj në të gjitha nivelet e arsimit shkollor. “Është koha për ta diskutuar futjen e Gjuhës Shqipe në çdo nivel të arsimimit, të dimë se sa të aftë janë të rinjtë për të folur anglisht, por realisht është mangësi sot që s’kemi të njëjtin sistem për gjuhën tonë amtare”. Në morinë e prioriteteve renditi edhe unifikimin e diplomave shqiptare me ato europiane, ndërsa mësuesve u premtoi rritje pagash. “Ta bindim BE që ta përfshijë sistemin universitar të vendeve tona në sistemin evropian. I kemi rritur dhe do i rrisim pagat që mësuesit të jenë më të lehtësuar”. Për të thumbuar opozitën për referencë solli një mësuese që ndonëse me bindje e djathtë ishte pajisur me kontratë të përhershme në sistemin arsimor. “Më parë mësuesit ishin skllevër të politikës. Mund të ngryseshin në një vend pune dhe të gdhiheshin të hedhur në një tjetër vend pune”. Më herët Kryeministri Rama nga shkolla 9-vjeçare “Jeronim De Rada” pa nga afër edhe zbatimin e të parit program kodimi në Shqipëri për fëmijët e klasës së parë. Laboratori i ri Dixhital Smart do të jetë pjesë e kabineteve mësimore në të paktën 100 shkolla të arsimit bazë publik të vendit. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Email: info🤍tvklan.al Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Anglishtja rrjedh nga gjuha shqipe, Sazan Guri: Janë fakte | ABC News Albania

53162
695
362
00:26:41
05.01.2022

'ABC E MENGJESIT' eshte emisioni qe shoqeron fillimin e dites suaj qe prej qershorit te 2020. Ky emision transmetohet drejtperdrejt nga e hena ne te premte, nga ora 07.00 – 11.00. 'Abc e mengjesit' vjen ne ekranin tuaj ne drejtimin gazetarit te njohur Enkel Demi dhe moderatorit Alban Musa. Aktualiteti i dites, intervista, debate, lajmet me te fundit, shtypi i dites, histori personale, reportazhe, informacione te dobishme, receta gatimi dhe shume argetim vijne çdo dite, nga e hena ne te premte, ne 'Abc e mengjesit', ne rreth 240 minuta transmetim te drejtperdrejt çdo dite. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

Studiuesi Mathieu Aref–Pellazgët me Ilirët I lidh gjuha shqipe – Gjuha e Zeusit ishte pellazgjishtja

9395
170
21
00:02:09
27.10.2020

Emisioni Top Show i datës 1 Maj 2007 me temën “Katragjyshërit e Shqiptarëve“ trajton tezat më të përfolura mbi origjinën e shqiptarëve. Tema e debatit merr shkas nga Libri “Shqipëria Odiseja e Pabesueshme e një populli para Helen” realizuar nga studiuesi francezo-shqiptar Mati Haref që hedh dritë mbi prova të reja që lidhin shqiptarët me pellazgët. Një panel me disa nga studiuesit më të mire të fushave të Historisë, Arkeologjisë, Gjuhësisë dhe Albanologjisë, trajtohen tezat që lidhin shqiptarët me paraardhësit e tyre. Të ftuar në panel janë studiuesi Mathieu Aref,Profesor Dr. Myzafer Kokuti, Profesor Dr. Pëllumb Xhufi, Profesor Dr. Seit Mancaku, Botuesi Driçim Kulla, Arkeologu Neritan Ceka. "Nostalgji", rubrika më e re në kanalin e Top Channel Albania e cila do ju shoqërojë çdo të martë në orën 16:00, Premierë e ku do ju risjellim ndër vite prodhime të Top Channel. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Nostalgji#TopChannel

Gjuha Gjermane

13707
214
0
00:30:37
14.01.2022

#mesogjermanisht #gjuhagjermane #deutsch 30 minuta Shprehje dhe Fjale: 🤍 Ky mesim eshte vertete i rendesishem, pasi eshte kushti kryesor per bashkimin familjar dhe ne shume raste duhet per rinovimin e vizes. Testi A1, per nivelin fillestar, eshte celesi per te mesuar gjuhen gjermane. Ne kemi hedhur shumë foto, pasi nese ju i shihni në foto fjalët i perseritni, pastaj ato do të mbahen mend shumë më lehtë. Juve ju mbetet ta përserisni secilen fjalë pas shqiptimit gjermanisht në mënyrë që ta keni më të lehtë edhe ta mesoni dhe ta ushtroni theksin gjerman. Mëso Gjermanisht - Gratis Ky kanal do t'u mundësoj secilit ta mësoj dhe përvetësoj gjuhë gjermane. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Gjermanishtja si gjuhë e huaj për gjermanishten A1, gjermanisht B1, gjermanisht B2 deri gjermanisht C1. Me këto video në gjermanisht mund të përmirësoni shqiptimin tuaj gjerman, të praktikoni dëgjimin dhe përsëritjen, të folurit gjermanisht dhe dialogët të mësoni gjermanisht, të zgjeroni fjalorin gjermanisht (fjalorin gjerman), të përmirësoni gjermanishten tuaj, të kuptoni gjermanishten dhe të mësoni të flisni gjermanisht. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Do të gjeni mësimin Mësoni gjermanisht me argëtim, mësoni gjermanisht me dialog, mësoni gjermanisht në internet si gjuhë të huaj, mësoni gjermanisht me histori dhe kurse online gjermanisht / video gjermane për nxënës gjermanë këtu me mësuesin tuaj gjerman dhe shkollën tuaj gjermane! Mësoni gjermanisht me ne!

Perse luftohet gjuha shqipe

7032
260
44
00:03:53
28.06.2022

Subscribe. Informohu dhe ruaj të pastër vlerën dhe kulturën e lashtë Ilirike

Gjuha Ruse drejt vdekjes mes shqiptareve

2360
00:02:00
20.10.2019

Gjuha ruse është drejt vdekjes te shqiptarët. Këtë vit akademik në fakultetin e gjuhëve të huaja nuk ka asnjë të regjistruar në këtë degë. Megjithatë kjo degë nuk do të mbyllet. Dekani Artur Sula shpreson që në vitet e ardhshme të ketë të interesuar. “Ka 4-5 vite që ka ardhur në rënie. Ka qenë diku tek 5 veta, por vitet e tjera kanë qenë 12-15. Do ishte një minus, ku Shqipëria të mos ketë mundësi të prodhojë specilsta të gjuhëve të tilla që po shndërrohen të rralla. Gjithmonë do ketë literaturë ruse, libra rus që duhen përkthyer. Le të jetë gjuhë e dytë,ose e tretë, por ne pas disa vitesh të kemi mungesë në specialis, përkthyes të gjuhës ruse, ne nuk mund të kemi luksin t’ia lejojmë këtë Shqipërisë”. Dikur gjuha ruse ishte gjuha kryesore që mësonin nxënësit shqiptarë. Por sot ata janë të orientuar drejt gjermanishtes dhe anglishtes. Megjth në shkollën asim vokshi ka, sërish nxenes, të paktë në numër, por që kanë interes për gjuhën ruse. “E vetmja shkollë në shqipëri që bën rusisht është “Asim Vokshi”. Sivjet ka pasur një rënië . nuk regjistrohehsin nxënësit në rusisht. Kërkesat janë në gjermanisht për këto dy vite”, tregon Silvan Beqaj. Edhe ata pak nxënës që studiojnë rusisht, e shohin si një trambolinë për të përfituar bursë në Rusi. “Jep bursa shumë të mira dhe dua të studioj jashtë kufijve të Shqipërisë. Mund të punoj në turizëm, me grupe turistësh. Dua të iki në Rusi të shikoj atje për një shkollim më të mirë”, shprehet një nxënës. Ashtu si rusishtja, edhe greqishtja po zgjidhet gjithnjë e më pak nga të rinjtë, duke rrezikuar mbylljen e kësaj dege. Interesimit të TV klan, se sa degë rrezikojnë mbylljen në të gjithë vendin, ministria e Arsimit, thotë se ende nuk ka një shifër të saktë, pasi duhet të mbyllen përfundimisht regjistrimet për shkollat e larta. Tv Klan

Rrënjët tona - Gjuha Shqipe...gjuhë e natyrës - Një emision nga Fredi Balaj (5 Shkurt 2022)

27995
583
128
00:31:12
05.02.2022

#rtvora #rrenjettona #fredibalaj #sazanguri Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

Kur eshte shkruar Gjuha Shqipe?

6347
192
31
00:00:31
04.03.2022

Vetem nje shqiptar e lexon kete plake 2400 vjecare.

Top News - Alarmi që duhet të ishte dhënë me kohë…!/Gjuha shqipe në rrezik, por kush janë mëkatarët!

2587
29
14
00:03:09
12.09.2022

Më në fundi Rama shpalli emergjencën për gjuhën shqipe, duke artikuluar se Gjuha Shqipe është në rrezik. Nuk ka mëkat më të madh për një komb, kur i copëtohet gjuha. Gjuha shqipe është tipar themelor i kombit shqiptar, prandaj atë duhet ta ruajmë dhe ta mbrojmë, ta shkruajmë e ta flasim sa më thejshtë e sa më bukur. Natyrisht edhe ta pasurojmë e ta vlerësojmë, ashtu si të gjitha kombet e qytetëruara, të cilat punojnë shumë për mbrojtjen e gjuhës amtare si tipar i përbashkësisë dhe i njëjtësisë së kombit. Rregullat e drejtshkrimit dhe normat e shqipes standarde duhen parë gjithmonë si pronë kombëtare dhe karakteri kombëtar i tyre duhet ruajtur e pasur gjithmonë parasysh. Por sa është bërë në këtë drejtim dhe çfarë po ndodh çdo ditë?! Mëkatarë në këtë drejtim jemi të gjithë. Kush më pak e kush më shumë kemi kontribuar mjaftueshëm të shkelmojmë gjuhën shqipe, si në të shkruar, ashtu edhe në të folur. Në ditën e parë të marrjes së detyrës si kryeministër, Edi Rama bëri përpjekjen fillestare për të mbrojtur deri diku gjuhën shqipe, të paktën në dokumentet zyrtare. Kryeministri mori vendimin e duhur në atë moment, por mbetet fajtor, sepse nuk e ka ndjekur si duhet zbatimin e vendimit të tij. Sipas vendimit të shtatorit të vitit 2013, shefi i qeverisë shqiptare vendosi që në të gjitha institucionet publike të kishte redaktorë të shkresave zyrtare dhe kjo ishte gjëja e duhur të paktën për të ruajtur normat e gjuhës shqipe së paku në shkresat zyrtare. Por as me vendim qeverie, frytet nuk po duken asgjëkundi, pavarësisht se nëpër institucione ka redaktorë të emëruar, që në mos militantë të thekur partie janë analfabetë funksionalë, përderisa shkresat vazhdojnë të jenë si mos më keq. Të shohësh shkresat zyrtare janë një paçavure e vërtetë. Mungon çdo shenjë pikësimi dhe në vend të “ë”, shkruhet “e” pa pikën e problemit. Po kështu edhe për “c”, që kurrë nuk shihet të jetë “ç”, pa hyrë në detajet që gërma “ë” vihet atje ku nuk duhet dhe hiqet atje ku duhet. Për të kuptuar lehtësisht sesa i njohin zyrtarët tanë normat letrare të gjuhës mjafton të shohësh sesi ata shkruajnë statuset e tyre në rrjetin social “Facebook”. Mund të ketë ndonjë që përpiqet të “vetëmbrohet”, duke thënë se në rrjetet sociale shkruhet shpejt, apo se komunikimi i tillë është për të gjithë e të tilla teori, që nuk kanë asnjë bosht ku të qëndrojnë. Ajo që duhet të ngrihet me ulurimë pas energjisë, evazionit, zgjedhjeve, kandidatëve, luftës politike e të tjera si këto, është mbrojtja e gjuhës. Të nisë një aksion edhe për këtë, si një prej mënyrave të mundshme, që ndoshta në mos e çon atje ku duhet, të paktën të hidhet shtresa e parë e rrugës për të mbrojtur gjuhën shqipe, në të shkruar e të folur. Nëse për të folurën, gjasat janë të mos jetë edhe aq problematike, e shkruara mbetet. Sepse brezat në libra do mësojnë gabimet trashanike të analfabetëve funksionalë dhe ashtu do shkojë, kur ata të mësojnë të tjerë. Sot një mësues është e sigurt që ka probleme me shqipen e shkruar. Dhe shumë nxënës të mësuar prej tij do dalin edhe më keq në fund të mbarimit të viteve të shkollës. Alarmi nuk është dhënë, por ndoshta tani do jetë koha, sepse nesër do të jetë shumë vonë. Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Alarmi#Gjuha#Shqipe#TopChannel

“Gjurmë shqiptare”, gjuha e koduar - Top Channel Albania - News

36875
225
36
00:21:22
27.12.2015

Çfarë është gjuha dogançe, që përdorej shumë në Mbrezhdan-Maleshovë, një krahinë që ngrihet mes trekëndëshit Këlcyrë, Përmet , Gjirokastër.

Gjuha Gjermane A1 A2 B1 B2 #shorts

19390
658
1
00:01:00
22.06.2021

#mesogjermanisht #gjuhagjermane #shorts Ky mesim eshte vertete i rendesishem, pasi eshte kushti kryesor per bashkimin familjar dhe ne shume raste duhet per rinovimin e vizes. Testi A1, per nivelin fillestar, eshte celesi per te mesuar gjuhen gjermane. Ne kemi hedhur shumë foto, pasi nese ju i shihni në foto fjalët i perseritni, pastaj ato do të mbahen mend shumë më lehtë. Juve ju mbetet ta përserisni secilen fjalë pas shqiptimit gjermanisht në mënyrë që ta keni më të lehtë edhe ta mesoni dhe ta ushtroni theksin gjerman. Mëso Gjermanisht - Gratis Ky kanal do t'u mundësoj secilit ta mësoj dhe përvetësoj gjuhë gjermane. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Gjermanishtja si gjuhë e huaj për gjermanishten A1, gjermanisht B1, gjermanisht B2 deri gjermanisht C1. Me këto video në gjermanisht mund të përmirësoni shqiptimin tuaj gjerman, të praktikoni dëgjimin dhe përsëritjen, të folurit gjermanisht dhe dialogët të mësoni gjermanisht, të zgjeroni fjalorin gjermanisht (fjalorin gjerman), të përmirësoni gjermanishten tuaj, të kuptoni gjermanishten dhe të mësoni të flisni gjermanisht. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Do të gjeni mësimin Mësoni gjermanisht me argëtim, mësoni gjermanisht me dialog, mësoni gjermanisht në internet si gjuhë të huaj, mësoni gjermanisht me histori dhe kurse online gjermanisht / video gjermane për nxënës gjermanë këtu me mësuesin tuaj gjerman dhe shkollën tuaj gjermane! Mësoni gjermanisht me ne!

Gezim Nika (Amina & Lois) Gjuha Shqipe

147685
1159
38
00:02:08
24.09.2021

Historia , Manipulimi, Gjuha Shqipe

7701
264
63
00:22:51
22.05.2022

Historia e parë nën një kënd vështrim ndryshe nga ai që na kanë paraqitur .

Ilir Shaqiri - Gjuha shqipe pret si shpata

4144
56
2
00:03:56
06.02.2019

Album: "Prite prite" (1990) Download / Stream this Album here: 🤍 Publisher: "Onair Media" © Ilir Shaqir Publisher: OnAir (c) Ilir Shaqiri

Meso Gjermanisht - Gjuha Gjermane #shorts

9162
348
1
00:01:00
08.03.2021

#shorts #gjuhagjermane #deutsch Ketu do te mesoni fjale te reja nga gjuha gjermane me perkthim ne shqip. Ketu do te mesoni fjale te reja nga gjuha gjermane me perkthim ne shqip. Ky mesim eshte vertete i rendesishem, pasi eshte kushti kryesor per bashkimin familjar dhe ne shume raste duhet per rinovimin e vizes. Testi A1, per nivelin fillestar, eshte celesi per te mesuar gjuhen gjermane. Ne kemi hedhur shumë foto, pasi nese ju i shihni në foto fjalët i perseritni, pastaj ato do të mbahen mend shumë më lehtë. Juve ju mbetet ta përserisni secilen fjalë pas shqiptimit gjermanisht në mënyrë që ta keni më të lehtë edhe ta mesoni dhe ta ushtroni theksin gjerman. Mëso Gjermanisht - Gratis Ky kanal do t'u mundësoj secilit ta mësoj dhe përvetësoj gjuhë gjermane. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Gjermanishtja si gjuhë e huaj për gjermanishten A1, gjermanisht B1, gjermanisht B2 deri gjermanisht C1. Me këto video në gjermanisht mund të përmirësoni shqiptimin tuaj gjerman, të praktikoni dëgjimin dhe përsëritjen, të folurit gjermanisht dhe dialogët të mësoni gjermanisht, të zgjeroni fjalorin gjermanisht (fjalorin gjerman), të përmirësoni gjermanishten tuaj, të kuptoni gjermanishten dhe të mësoni të flisni gjermanisht. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Do të gjeni mësimin Mësoni gjermanisht me argëtim, mësoni gjermanisht me dialog, mësoni gjermanisht në internet si gjuhë të huaj, mësoni gjermanisht me histori dhe kurse online gjermanisht / video gjermane për nxënës gjermanë këtu me mësuesin tuaj gjerman dhe shkollën tuaj gjermane! Mësoni gjermanisht me ne!

A1 A2 B1 B2 Gjuha Gjermane - Gjermanisht - Shqip #shorts

29879
1169
9
00:01:00
05.07.2021

#mesogjermanisht #gjuhagjermane #shorts Ky mesim eshte vertete i rendesishem, pasi eshte kushti kryesor per bashkimin familjar dhe ne shume raste duhet per rinovimin e vizes. Testi A1, per nivelin fillestar, eshte celesi per te mesuar gjuhen gjermane. Ne kemi hedhur shumë foto, pasi nese ju i shihni në foto fjalët i perseritni, pastaj ato do të mbahen mend shumë më lehtë. Juve ju mbetet ta përserisni secilen fjalë pas shqiptimit gjermanisht në mënyrë që ta keni më të lehtë edhe ta mesoni dhe ta ushtroni theksin gjerman. Mëso Gjermanisht - Gratis Ky kanal do t'u mundësoj secilit ta mësoj dhe përvetësoj gjuhë gjermane. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Gjermanishtja si gjuhë e huaj për gjermanishten A1, gjermanisht B1, gjermanisht B2 deri gjermanisht C1. Me këto video në gjermanisht mund të përmirësoni shqiptimin tuaj gjerman, të praktikoni dëgjimin dhe përsëritjen, të folurit gjermanisht dhe dialogët të mësoni gjermanisht, të zgjeroni fjalorin gjermanisht (fjalorin gjerman), të përmirësoni gjermanishten tuaj, të kuptoni gjermanishten dhe të mësoni të flisni gjermanisht. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Do të gjeni mësimin Mësoni gjermanisht me argëtim, mësoni gjermanisht me dialog, mësoni gjermanisht në internet si gjuhë të huaj, mësoni gjermanisht me histori dhe kurse online gjermanisht / video gjermane për nxënës gjermanë këtu me mësuesin tuaj gjerman dhe shkollën tuaj gjermane! Mësoni gjermanisht me ne!

"Gjuha shqipe në rrezik", alarm i vonuar i qeverisë/ Diskutojnë të ftuarit | Breaking Top News

707
7
2
01:02:53
13.09.2022

Ledi Shamku Shkreli, gjuhëtare, e ftuar në Breaking diskuton pikërisht për gjuhën shqipe në rrezik. Elsa Skënderi, pedagoge e gjuhësisë dhe Zv. Dekane e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë gjithashtu e ftuar në Breaking diskuton për gjuhën shqipe dhe alarmin e vonuar të qeverisë. Mimoza Gjokutaj, bashkëautore e Abetares nga shqipëria, Naser Zabeli, bashkëautor i Abetares nga Kosova dhe Sebahate Sopjani, mësuese nga Kosova, diskutojnë gjithashtu në Breaking për abetaren e përbashkët Shqipëro-Kosovë. "Breaking" është emisioni më i ri informativ në Top News, që do t’i mundësojë publikut shqiptar marrjen e informacionit në kohë reale. Çdo ditë nga e hëna në të premte, nga ora 10:00-12:00, në një transmentin maratonë me moderatoren Elisa Gjerani, publiku do të ketë mundësi të njihet me të rejat më të fundit nga vendi, rajoni dhe bota. Në këtë hapësirë televizive do të mundësohen diskutime në studio dhe lidhje live me analistë, politikanë, ekspertë dhe gazetarë të terrenit për të komentuar zhvillimet e fundit politike, sociale, kronikë, aktualitet etj. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Breaking#TopChannel#TopNews

JULI CENKO - Gjuha Shqipe - 2009

23538
139
0
00:05:20
28.06.2020

A1 A2 B1 Gjuha Gjermane I Gjermanisht - Shqip #shorts

4873
124
0
00:00:58
01.04.2021

#shorts #gjuhagjermane #deutsch Ketu do te mesoni fjale te reja nga gjuha gjermane me perkthim ne shqip. Ketu do te mesoni fjale te reja nga gjuha gjermane me perkthim ne shqip. Ky mesim eshte vertete i rendesishem, pasi eshte kushti kryesor per bashkimin familjar dhe ne shume raste duhet per rinovimin e vizes. Testi A1, per nivelin fillestar, eshte celesi per te mesuar gjuhen gjermane. Ne kemi hedhur shumë foto, pasi nese ju i shihni në foto fjalët i perseritni, pastaj ato do të mbahen mend shumë më lehtë. Juve ju mbetet ta përserisni secilen fjalë pas shqiptimit gjermanisht në mënyrë që ta keni më të lehtë edhe ta mesoni dhe ta ushtroni theksin gjerman. Mëso Gjermanisht - Gratis Ky kanal do t'u mundësoj secilit ta mësoj dhe përvetësoj gjuhë gjermane. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Gjermanishtja si gjuhë e huaj për gjermanishten A1, gjermanisht B1, gjermanisht B2 deri gjermanisht C1. Me këto video në gjermanisht mund të përmirësoni shqiptimin tuaj gjerman, të praktikoni dëgjimin dhe përsëritjen, të folurit gjermanisht dhe dialogët të mësoni gjermanisht, të zgjeroni fjalorin gjermanisht (fjalorin gjerman), të përmirësoni gjermanishten tuaj, të kuptoni gjermanishten dhe të mësoni të flisni gjermanisht. Për të gjithë ata që kanë dëshirë ta mesojnë gjuhen gjermane posaqerisht për bashkim familjar, për infermier/e që planifikojnë të punojnë në gjermani. Nivelet A1, A2, B1, B2. Do të gjeni mësimin Mësoni gjermanisht me argëtim, mësoni gjermanisht me dialog, mësoni gjermanisht në internet si gjuhë të huaj, mësoni gjermanisht me histori dhe kurse online gjermanisht / video gjermane për nxënës gjermanë këtu me mësuesin tuaj gjerman dhe shkollën tuaj gjermane! Mësoni gjermanisht me ne!

Dita ndërkombëtare e gjuhës/ Vendi që zë gjuha shqipe në listën e gjuhëve të vjetra

1609
12
2
00:01:46
25.02.2021

Sot është dita ndërkomëbtare e gjuhës. Po cilat janë sfidat me të cilat përballet gjuha jonë e vogël, por e lashtë. Cilat janë duetet e saj më të rëndësishme me gjuhët ndërkombëtare. Të gjitha këto u diskutuan nga studiues dhe gjuhëtarë në konferencën me temë, Presionet e Gjuhës. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Gjuha#TopChannel

Serbia flet rrjedhshem gjuhen tone: Shqipja gjuha me e bukur ne bote - Vizioni i Pasdites

12720
113
32
00:04:10
23.02.2022

🤍 🤍 🤍 🤍 Temat më të nxehta të aktualitetit do te jene cdo dite pjese e programit, sikunder nuk do te mungojne nga ana tjetër bisedat me personazhe të dashur të ekranit, stili i jetes të se cilëve merret si nje model qe duhet ndjekur nga shikuesit. #vizionipasdites #vizionplustv #20vjet Subscribe: 🤍

Назад
Что ищут прямо сейчас на
gjuha Muscle punjabi new vlog plane crash MR REAL MAKER Фантастика nadejda mojiza ipower как покрасить видео dhaka vlog фидерная рыбалка caribbean island David Dobrik Vlogs чайно гибридные розы сорта hesed 미션 뉴스데스크 шоу бизнес новости самоделка